Projekto „Lyderių laikas 3“ savivaldybės švietimo bendruomenės mokymai Širvintose

Seminaru „Efektyvaus komandinio darbo pagrindai“  projektas „Lyderių laikas 3“ Širvintų rajono savivaldybėje pasitiko naujus mokslo metus.  Rugsėjo 8 ir spalio 9 dienomis Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus  gimnazijoje vyko savivaldybės švietimo bendruomenės mokymai, kuriuose dalyvavo visų rajono bendrojo ugdymo mokyklų komandos. Seminaro lektorius – dr. Aurimas M. Juozaitis.  Pasirinkta tema aktuali, nes įgyvendinamo lyderystės pokyčio projekto tikslas yra tobulinti savivaldybės ugdymo įstaigų bendradarbiavimo kultūrą ir taip siekti kiekvieno mokinio pažangos. Kalbėta apie tai, kad reikalinga ne matuoti, o vertinti ugdymosi pažangą, nes vertinimas pripažįsta ne tik rezultatą, bet ir pastangas. Lektorius akcentavo, kad GYVA organizacija yra DINAMIŠKA, ji negali stovėti. Mokykla yra ŽMONĖS, jų SANTYKIAI bei RYŠIAI. Ir jei jie virsta „rezultatu“, tokia bendruomenė miršta. Sėkmingam bendradarbiavimui svarbus yra ne turinys, o formos. Mokyklų bendruomenės privalo bendradarbiauti dėl mokymosi pokyčio. Būtent dėl to  ypatingas dėmesys seminaro metu buvo skirtas bendradarbiavimo sąlygų ir formų aptarimui, bei ugdomojo pokalbio ir diskusijos technikos lavinimui. Juk „giliausia motyvacija kyla iš suvokimo KĄ ir KODĖL darome“ (S. Rouvillois).

Vaiva Redeckienė

Širvintų kūrybinės komandos vadovė