Širvintiškiai konkurse Dainų dainelė 2020

Sausio 8 dieną Širvintų rajono komanda vyko į Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ II etapą. Tradicinis, kas antrus metus vykstantis nacionalinis jaunųjų dainininkų konkursas, siekia ugdyti vaikų ir jaunuolių meno bei kūrybos poreikį, puoselėti akademinio dainavimo tradicijas, populiarinti dainininkų meninę saviraišką, atrinkti geriausius solistus ir vokalinius ansamblius bei skatinti kurti ir atlikti naujas lietuviškas dainas vaikams.  II konkurso „Dainų dainelė“ etapas vyko  Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje. Konkurse dalyvavo 34 atstovai iš Trakų, Širvintų, Vilniaus, Šalčininkų rajonų ir Elektrėnų miesto atstovai.

– Dainuodami mes perduodame balsu savo nuotaiką, perduodame savo emocijas ir išgyvenimus. Jauniesiems dainorėliams noriu palinkėti, kad Jūs dainuotumėte į žmogaus širdį, kai dainuosite į žmogaus širdį, kito žmogaus širdies stygos suvirpės, ir tada jūsų pasirodymas bus fantastinis! – kalbėjo Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos direktorius V. Žilius.

Konkurso „Dainų dainelė“ pirmąjį etapą organizavo Širvintų meno mokyklos Neformaliojo švietimo centras. Antrame etape Širvintų rajonui atstovavo dainininkai iš Širvintų meno mokyklos ir lopšelio-darželio ,,Boružėlė“:

  • Milda Diržinauskaitė (vadovė J. Jadzevičienė, akomponavo I. Berdikšlienė, pritarė I. Diržinauskaitė, M. Diržinauskaitė),
  • Mėja Chmelevskytė (vadovė A. Jutelienė, akomponavo A. Jutelienė),
  • Amelija Redeckaitė (vadovė D. Jakštienė, akomponavo J. Jadzevičienė),
  • Austėja Šimkutė (vadovė J. Sarpauskienė, akomponavo G. Pauliukonis).
  • Tadas Imbrasas (vadovė J. Jadzevičienė, akomponavo J. Jadzevičienė, pritarė I. Berdikšlienė, F. Navalinskaitė, J. Valkauskaitė).

Dainininkų pasirodymą vertino kompetetinga komisija, kurios pirmininkė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros profesorė Irena Milkevičiūtė. Respublikinės vertinimo komisijos sprendimu nugalėję dalyviai varžysis konkurse šalies mastu ir dalyvaus televizijos koncertuose. Po kelių savaičių, vertinimo komisijai išklausius kitų zonų dalyvius, paaiškės Širvintų rajonui televizijos koncertuose atstovaujantys atlikėjai.

Vaiva Redeckienė, Širvintų meno mokyklos Neformaliojo švietimo centro metodininkė