Metodinė išvyka

Pasibaigus ugdymo procesui Meno mokyklos mokytojai ir darbuotojai dalyvavo seminaro „Kūrybiškumo ir kultūrinės kompetencijos ugdymas“ III dalyje „Netradicinės erdvės kūrybiškumo ir kultūrinės kompetencijos ugdymui“. Per mokinių pavasario atostogas aplankę Ukmergės meno mokyklą, širvintiškiai, pažinimo kelio ir smalsumo vedini, išsiruošė į pažintinę kelionę po Ukmergės senamiestį, susipažino su miesto istorija, istoriniais objektais, pastatų architektūra, maldos namais, didelės žydų bendruomenės tarpukario Lietuvoje gyvenimu ir tragišku likimu.  Daug įdomių faktų sužinojęs apie Ukmergę, Meno mokyklos kolektyvas vyko į Veprių kraštotyros muziejų. Veprių krašto muziejus įkurtas 1967 m. jo įkūrimo iniciatoriaus ir ilgamečio vadovo, mokytojo Jono Žentelio asmeninės kolekcijos pagrindu. Šiuo metu ekspozicijoje ir fonduose yra daugiau nei 8000 eksponatų, atspindinčių Veprių krašto praeitį. Įdomiausi eksponatai: etnografiniai, sakraliniai, archeologiniai. Apžiūrėję muziejaus ekspoziciją, pasigrožėję Veprių kraštovaizdžiu, aplankėme Perelazų sentikių visuotinę soboro rytų cerkvę, kurią puošia bizantinio stiliaus kupolas ir varpinė.

Metodinė išvyka buvo naudinga, susipažinta su įvairiomis netradicinėmis erdvėmis, praplėstas žinių akiratis.