Lietuvos mokinių dalykinių olimpiadų ir konkursų savivaldybės etape – per 300 dalyvių

Neformaliojo švietimo centro organizuojamų renginių sąraše daugiau nei trisdešimt Lietuvos mokinių dalykinių olimpiadų ir konkursų. Ištisus mokslo metus tęsiasi olimpiadų maratonas, reikalaujantis daug mokinių,  mokytojų,  laiko bei darbo. Gabiausi rajono mokiniai išbando savo jėgas mokyklos,  savivaldybės konkursuose ir dalykinėse olimpiadose. Šiais mokslo metais organizuoti 27 olimpiadų savivaldybės etapai. Juose dalyvavo 310 rajono mokinių. Net 194 mokiniai dalyvavo keliose olimpiadose. Daugiausiai olimpiadų išbandė ir savo žinias pasitikrino Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokinys Nojus Kralikevičius. Jis dalyvavo net 8 olimpiadose. Ir visose pelnyta prizinė vieta, o penkiose iš jų laimėta I-oji vieta (biologijos, matematikos, lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadose, Meninio skaitymo konkurse, geografijos olimpiadoje „Mano gaublys“). Šešiose olimpiadose dalyvavo ir nugalėtojos vardą pelnė  Austėja Povilaitytė iš Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos. Austėja laimėjo prizines vietas anglų kalbos, fizikos, lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos olimpiadose, geografijos olimpiadoje „Mano gaublys“ ir Meninio skaitymo konkurse. Penkiose olimpiadoje dalyvavo ir tris prizines vietas pelnė (matematikos, rusų kalbos ir dailės olimpiadose) Taja Cikaliuk iš Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos. Septyni rajono mokiniai: Adelė Dapkevičiūtė, Urtė Stankevičiūtė, Dovilė Šalkauskaitė (Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija), Airida Jakštaitė, Eglė Žygytė, Miglė Diržinauskaitė, Rėjus Miliukas (Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija) dalyvavo keturiose olimpiadose. Net 21 mokinys dalyvavo trijose olimpiadose: Adrijus Marcinkevičius, Ema Žukauskaitė, Emilija Šumskaitė, Greta Jurkūnaitė, Joana Voleišo, Silvija Drepinė, Urtė Bareikaitė iš Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos; Deimantė Meilūnaitė, Justina Masilionytė iš Gelvonų gimnazijos; Edgaras Bilotas, Emilija Maslinskaitė, Emilis Januškevičius, Giedrė Katinaitė, Justas Jakubickis, Miglė Lipinskaitė, Nojus Iljeitis, Ridas Miliukas iš Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos; Luknė Elena Vancevičiūtė, Marija Armanavičiūtė, Nojus Tamoševičius, Salomėja Šniūrevičiūtė iš Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos.

Gausus olimpiadų dalyvių skaičius – puikus rodiklis, kuris skelbia, kad yra nemažai mokinių, kurie suvokia tikrąją olimpiadų reikšmę – siekti tikslo, įvertinimo, žinių ir gebėjimo pasitikrinimo, pasididžiavimo, kad gali dalyvauti olimpiadose. Visi olimpiadų nugalėtojai, dalyviai ir juos parengę mokytojai yra apdovanoti Meno mokyklos direktorės Daivos Vinciūnienės padėkomis. Savivaldybės etapų nugalėtojai yra skelbiami Širvintų meno mokyklos svetainėje http://www.menomokykla.lt/veikla/olimpiados-konkursai/nugaletojai/.

Nacionalinės olimpiados, konkursai organizuojami etapais: mokyklos, savivaldybės ir šalies. Į savivaldybės etapą patenka geriausieji mokyklos etapo nugalėtojai, į šalies – savivaldybių etapo nugalėtojai. Šiais mokslo metais į respublikinius olimpiadų etapus buvo deleguoti 23 rajono mokiniai. Pasidžiaugti galime Nojaus Tamoševičiaus iš Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos (mokytoja R. Žygienė) laimėta III vieta Lietuvos mokinių geografijos olimpiadoje (7–8 kl.).

Kasmet džiugina mokinių meninio skaitymo pasiekimai. Šiais metais aukščiausius rezultatus iškovojo Džiugas Radzevičius iš Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos (mokytojas R. Zibalas). Džiugas Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regiono etape užėmė III vietą.

Olimpiadų maratonas pasibaigė. Susumavus visus rezultatus galime pasidžiaugti, kad mokyklose turime mokinių, turinčių prasmingų ambicijų ir siekiančių aukštesnių rezultatų. Dėkojame mokiniams už gražius pasiekimus ir norą tobulėti, mokytojams, kurie rengė ir konsultavo mokinius olimpiadoms ir tėveliams, kurie palaikė savo vaikus, sudarė jų mokymuisi puikias sąlygas. Tikimės, kad kitąmet olimpiadų nugalėtojų būrys nesumažės, o pasiekimai tik didės.