Lietuvių kalbos dienoms pasibaigus

Lietuvių kalbos dienos – tai jau aštuntą kartą Lietuvos įstaigose, visuomeninėse organizacijose ir lietuvių bendruomenėse užsienyje vasario-kovo mėnesiais vykstantys renginiai, skirti lietuvių kalbos prestižui didinti, lietuvių kalbos mokymosi motyvacijai stiprinti, prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje prisidėti, bendruomenėms Lietuvoje ir užsienyje telkti. Šių dienų iniciatorė – Valstybinė lietuvių kalbos komisija.

Neformaliojo švietimo centras, kaip ir kiekvienais metais, prisidėjo prie šios iniciatyvos. Šiais metais buvo organizuota daug įdomių renginių, skirtų lietuvių kalbai. Organizuotuose renginiuose dalyvavo apie 450 dalyvių nuo mažiausiųjų ikimokyklinukų iki vyriausiųjų Trečiojo amžiaus universiteto klausytojų. Mokiniai skaitė lietuvių autorių eiles, sekė pasakas, rašė lietuviškus tekstus. Senjorai dalyvavo paskaitose, protmūšyje. Džiaugiamės, kad lietuvių kalbos saugojimas ir puoselėjimas yra svarbus mūsų rajono gyventojams.