Stovyklavo Meno mokyklos mokiniai

Pasibaigus mokslo metams Širvintų meno mokykla birželio mėnesį organizavo dvi dienines vasaros stovyklas ,,Kūrybiškumo džiaugsmas“ ir ,,Sveika, vasara!“.

2022 m. birželio 6 dieną Širvintų meno mokyklos direktorė Daiva Vinciūnienė ir Kaišiadorių rajono savivaldybės   visuomenės sveikatos biuro direktorė Vidita Jonaitė pasirašė sutartį dėl minėtų įstaigų  bendradarbiavimo plėtojant vaikų ir suaugusiųjų neformalųjį švietimą. Bendradarbiaujant su Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru ir Širvintų rajono savivaldybe buvo gautas finansavimas stovyklos ,,Kūrybiškumo džiaugsmas“ dalyvių maitinimui ir transportui.

Dienos stovykla ,,Kūrybiškumo džiaugsmas“ vyko penkias dienas, nuo birželio 13 iki 17 dienos.

Stovyklos tikslas – organizuoti įdomią ir prasmingą veiklą vasaros atostogų metu, skatinti aktyvų dalyvavimą sudarant sąlygas mokinių saviraiškai, bendradarbiavimui, įsitraukimui į aktyvią laisvalaikio veiklą, ugdyti kūrybiškumą.

 Įvairių užsiėmimų ir edukacinių veiklų metu vaikai susipažino su muilo gamyba, išmoko lietuvių liaudies dainų ir žaidimų, mankštų metu ugdė savo sportinius gebėjimus, o psichologinių užsiėmimų laikas buvo skirtas mokymuisi dirbti komandoje, taikiai spręsti iškilusius konfliktus, sustiprinti emocinį intelektą.

Kiekviena stovyklos diena prasidėdavo sportine mankšta. Mankštos vadovės – kineziterapeutės Linos Baltrukovičienės gera nuotaika tapdavo puikia įžanga kitoms veikloms.

Dailės mokytojos Ramunė Virbickaitė ir Jelena Labanauskienė jau pirmą stovyklos dieną leido pasireikšti vaikų kūrybiškumui. Puikūs, kreidutėmis mokyklos kiemo aikštelėje nupiešti piešiniai ir su visa išmone ištapyti kiekvienam skirti marškinėliai džiugino stovyklos dalyvių, vadovų ir praeivių akis.

Po aktyvių stovyklos veiklų visi labai laukdavo pietų. O pietūs kavinėje ,,Muzika“ buvo ne tik labai skanūs ir gausūs, bet ir su integruota profesinio ugdymo programa. Vaikai patys mokėsi dirbti padavėjais, mandagiai aptarnauti, padėkoti.

Stovyklos metu mokiniai dalyvavo ekskursijose po Dubingius ir Dubingių žirgyną. Dubingių žirgyno ekskursijos vadovė suteikė žinių ne tik apie gyvūnus, bet ir apie augalus, kurie auga Dubingių žirgyno išpuoselėtame japoniškame sode. Vaikai iš arti pamatė,  kaip pastatyta šiuolaikiška arklidė, stebėjo retas pasaulyje žirgų veisles: Anglijos karalienės globojamus šyrų veislės žirgus, amerikietiškus paintų veislės žirgus, kuriais jodinėjo indėnai ir kaubojai, gražuolius karališkuosius olandiškus fryzus ir daugelį kitų. Vaikai spėjo susidraugauti su nuostabiais Dubingių žirgyno gyventojais – kupranugariuku Fokusu, mini kengūrytėmis, žavėjosi gražuolėmis alpakomis, stručiais bei kitais gyvūnais.

Kelionės į Dubingių kraštą metu vaikus lydėjo gera nuotaika, puikus oras. Keliaudami komfortabiliu autobusu mokiniai džiaugėsi atsiveriančia pro langus puikia gamtos panorama, susibūrę į puikų chorą dainavo žinomas dainas.

Kitomis stovyklos dienomis Meno mokyklos muzikos mokytojai stovyklautojus mokė dainuoti, šokti lietuvių liaudies dainas ir žaidimus. Per labai trumpą kelių valandų laiką susibūrė net smuikų, kanklių ir mušamųjų instrumentų ansamblis. Šiuos užsiėmimus vedė muzikos mokytojai Virginija Beržinskienė, Marina Tkačenko, Aušrinė Ulinskaitė, Gintarė Želvytė, Aušra Jutelienė. Žaidimų metu teko sutikti ir Daktarą triušį (iš Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro), išmokti smagių sportinių žaidimų.

Nepamirštamas smagias veiklas stovyklos metus organizavo Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro pakviesti lektoriai: studijos „Tagretukas“ vadovė Jurgita Jašauskienė, Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Audronė Petraškienė, „Teatro dėžėje“ režisierius Giedrius Gustas, VŠĮ „Psichologinių idėjų namai” psichologai ir kt.

Džiaugiamės ir kita Meno mokykloje organizuota pusės dienos stovykla ,,Sveika, vasara“. Smagios  stovyklos „Sveika, vasara” veiklos, kai mokiniai kartu su mokytojais keliavo, žaidė stalo žaidimus, valgė picas, sportavo ir muzikavo miesto erdvėse dovanodami klausytojams gerą nuotaiką. Kiekviena įdomi veikla kėlė motyvaciją, skatino atskleisti gebėjimus, talentus, geriau pažinti save, sužadino emocijų gausą, ugdė patirtį ir paliko daug įspūdžių.

Štai keletas dalyvių atsiliepimų, įprasminančių Meno mokyklos mokytojų ir visų vadovų darbą stovyklų metu apie puikiai praleistą laiką: ,,Man patiko stebėti gyvūnus ir važiuojant dainuoti ,,Vaikai po lelijom“ (Rugilė), ,,Kad liktų tokia pati mokykla kaip ir dabar“ (Vilija), „Man labai patiko Audronė ir psichologas“(Ieva), „Labai linkiu mokytojoms, kad jų vasara būtų labai gera“ (Mantas). Vaikai sakė, jog labai greitai prabėgo dienos stovyklose. Atrodo dar tik susitikome, o jau laikas atsisveikinti.

Tikime, kad ekskursijos, edukacinės veiklos, komandiniai žaidimai, kiti įvairūs užsiėmimai bei atminimo dovanėlės dar ilgai neleis vaikams pamiršti gražių ir prasmingų stovyklų akimirkų.

Meno mokyklos informacija