Neformaliojo švietimo centre – jaunųjų pasakorių konkursas

Gegužės 12 dieną Meno mokyklos salė buvo pilnutėlė vaikų juoko, šypsenų ir emocijų. Vyko Širvintų rajono jaunųjų pasakorių konkursas „Aš ir mano pasaka“. Šis konkursas – Neformaliojo švietimo centro parengto projekto „Aš ir mano pasaka“ baigiamasis renginys. Projektas buvo skirtas paminėti Tarptautinei vaikų knygos dienai (balandžio 2 d.), Pasaulinei knygos ir autorių teisių dienai (balandžio 23 d.), Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai (gegužės 7 d.).  Veiklos buvo vykdomos 2022 m. balandžio-gegužės mėnesiais. Projekto metu buvo paskelbtas rajono bendrojo ugdymo mokyklų 1–8 klasių mokinių kūrybinių darbų konkursas „Aš ir mano pasaka“. Mokiniams buvo pasiūlyta kurti pasakas, kurias planuojama sudėti į rajono mokinių virtualią pasakų knygą. Konkursui buvo pateiktos šešios autorinės pasakos. Jų autorės Benita ir Perlita Dumbrauskaitės iš Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos, Augustė Vaicekauskaitė, Amelija Darvydaitė, Austėja Andriukaitytė ir Aira Kananovičiūtė iš Širvintų pradinės mokyklos. Knygai iliustracijas kūrė Meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai.

Baigiamajame renginyje  – jaunųjų pasakorių konkurse dalyvavo 15 pasakorių iš Širvintų pradinės mokyklos ir Gelvonų gimnazijos. Vaikai sekė lietuvių liaudies bei kitų lietuvių autorių pasakas. Renginio vedėjas – lėlė Gustas (lėlės autorė  NVŠ programos „Kūrybinės lėlių teatro dirbtuvės“ vykdytoja, režisierė Birutė Golubeva) kalbino kiekvieną konkurso dalyvį.  Savo sukurtas pasakas sekė jų autoriai. Smagiausia, kad vertinimo komisijos sprendimu visi konkurso dalyviai tapo nugalėtojais. Pasakoriai draugiškai pasidalino 1–3 vietomis ir buvo apdovanoti Meno mokyklos direktoriaus padėkomis. Tikros vaikų emocijos visiems dalyviams ir žiūrovams sukėlė daug šypsenų.

Džiaugiamės aktyviu vaikų dalyvavimu renginiuose. Dėkojame pradinių klasių mokytojams už mokinių parengimą konkursams. Tikimės, kad šis gražus renginys taps tradicija, kuri skatins mokinių kūrybiškumą ir domėjimąsi lietuvių kalba.