Gruodžio 9-oji – Tarptautinė antikorupcijos diena

Gruodžio 9 dieną visas pasaulis mini Tarptautinę antikorupcijos dieną, kuri skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti tam kelią. Piliečių sąmoningumas, atsakingumas ir skaidrumas yra neatsiejami pilietiškumo komponentai.

Tarptautinė antikorupcijos diena gruodžio 9-ąją kasmet minima nuo 2004 m. visame pasaulyje. Ji skirta atkreipti dėmesį į korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse rengiamos eisenos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises ir korupcijos atvejus.

Tarptautinę antikorupcijos dieną inicijavo ir paskelbė Jungtinės Tautos. Gruodžio 9-oji pasirinkta todėl, kad šią dieną 2003 metais Meridoje (Meksikoje) įvyko aukščiausio politinio lygio konferencija kovos su korupcija problemoms spręsti ir buvo pasirašyta Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją.

 

Informacija parengta pagal:

 https://www.stt.lt/naujienos/7464/_2016/netrukus-tarptautine-antikorupcijos-diena-kvieciame-i-siai-dienai-pamineti-skirtus-renginius:2196